Hořká porážka s KP Brno

Dnes jsme odehráli předposlední kolo OP před zahájením kvalifikace na MČR. Do haly na Údolní zavítal týmy BC Vysočina a KP Brno.  Při pohledu na pomyslnou tabulku bylo zřejmé, že první utkání s Vysočinou odehrajeme jen z povinnosti. S posledním týmem soutěže dostaly velký prostor holky z lavičky, přesto bylo rozhodnuto již po první čtvrtině, kterou jsme vyhráli 34:6.

Ve druhém utkání jsme nastoupili proti dosud neporaženému týmu KP, kterému jsme chtěli oplatit porážku z prosincového utkání na jeho hřišti. To se dařilo až do začátku 3 minuty poslední čtvrtiny, kdy jsme vedli komfortním náskokem 13 bodů 41:28. Pak ale došlo k naprostému kolapsu 2 pětky, která si nechala dát během jedné minuty 8 bodů, a to soupeř neproměnil ještě 2 šestky. Po oddechovém času se holky ještě na chvíli vzpamatovaly a dvěma koši navýšily náskok na 8 bodů. Poté ale opět začaly kupit chyby a mezi 6 a 7 minutou inkasovaly v rychlém sledu dalších 7 bodů. K většímu klidu nepomohl ani další oddechový čas. V poslední minutě pak zbytečně faulovaly za trojkovým obloukem, a protože jsme měli již 4 fauly, šel soupeř střílet trestné hody. Oba proměnil a dostal se tak poprvé v utkání do vedení. V posledních vteřinách mohla osud utkání zvrátit Adéla Černá, která byla v jasné šanci evidentně faulována, ale píšťalka rozhodčích zůstala bohužel němá. Museli jsme tak zkousnout třetí porážku v letošním ročníku OP.

BK Blansko : BC Vysočina 83 : 14 (34:6; 46:8; 62:12)