Dvě infarktová vítězství

V sobotu 27. ledna jsme po dlouhé pauze odehrály dvě utkání proti Žabinám B. Bohužel z důvodu obsazenosti domovské haly na Údolní ulici jsme musely hrát na hale ASK. To se projevilo především v prvním poločase, kdy jsme měly problém vstřelit koš. Výsledek v poločase 15:31 ukazoval na jasně prohraný zápas. Blanenské hráčky tentokrát ale nesklopily hlavu, naopak – našly v sobě sílu zápas dorovnat, a nakonec i vyhrát. Vítězný koš padl v poslední vteřině utkání, kdy jsme míč pod vlastním košem doskočily, dvěma rychlými nahrávkami přenesly pod koš soupeřek a zakončily ukázkovým dvojtaktem.

Druhé utkání se neslo v podobném duchu. Velká škoda, že jsme vždy jednu čtvrtinu prohrály o víc než 10 bodů. Potom bylo co dohánět. Ve druhém zápase 10 vteřin do konce bylo skóre srovnané, soupeřky nás faulovaly a my měly možnost střílet dva trestné hody. Maruška tentokrát měla zlatou ruku a dala oba dva body. Soupeřkám už se skóre obrátit nepodařilo, a tak jsme dnes podruhé těsně vyhrály.

Holky dnes prokázaly, že umí! Umí makat v obraně a mluvit v ní spolu, umí si dobře nahrát do rychlého protiútoku, a hlavně umí hrát spolu jako tým!