U11 – když se nedaří, co se dařit má

Dne 4.3.2023 nastoupil tým hráček U11 ke svým prvním kvalifikačním utkáním na Mistrovství republiky proti týmům Vlčata Žďár a KP Brno. Nejprve děvčata nastoupila na palubovku pod bezednými koši proti domácímu Žďáru. Zápas byl od začátku vyrovnaný. Na konci třetí čtvrtiny blanenské dívky vedly o 9 bodů. Vše vypadlo tak, jak má být. Měla přijít čtvrtá čtvrtina a s ní i druhá pětka, která v první půli zápasu soupeřky válcovala s přehledem 17:6. Bohužel děvčata nezůstala řádně soustředěná, přestala bránit i útočit a nakonec svoji čtvrtinu prohrála 5:15, tím zpečetila osud celého týmu a prohru o tři body. Výsledek zápasu 45:48 nás může jen mrzet.

Druhý zápas s děvčaty z týmu KP Brno proběhl bez zaváhání. Vítězství 75:32 bylo více méně bez chybičky.

BK Blansko : Vlčata Žďár 45:48 (32:23)

Body: Míša Streitová 13, Sofča Tesařová 9, Lea Krátká 8, Anička Peřinová 8, Barča Kiselová 4, Ája Zezulová 2 a Zuzka Sedláková 1. Dále v zápase zabojovaly Áďa Ježová, Šárka Broďáková, Valča Kouřilová, Áďa Pokorná, Anetka Krejčířová, Amálka Ducháčková, Míša Fleková a Paťa Opustilová.

BK Blansko : KP Brno 75:32 (28:16 )

Body: Míša Streitová 25, Áďa Ježová 11, Sofča Tesařová 11, Lea Krátká 6, Anička Peřinová 6, Paťa Opustilová 6, Ája Zezulová 4, Áďa Pokorná 2, Míša Fleková 2 a Zuzka Sedláková 2. Dále se o výhru porvaly Šárka Broďáková, Valča Kouřilová, Barča Kiselová, Amálka Ducháčková a Anetka Krejčířová.