Pravou nohou vpřed!

První den NF finále na nás čekal hned ráno v 9.00 hod. náš první soupeř BK Mohelnice. Do zápasu a současně i do turnaje jsme vstoupily pravou nohou. Děvčata si na Mohelnici věřila. Odehrály jsme s tímto soupeřem utkání na začátku sezóny a porazily je s velkým rozdílem. Dnešní zapas se nesl ve stejném duchu. Hráčky Mohelnice se snažily, co jim síly stačily, ale
naše holky jim nedaly žádnou šanci. Zápas skončil s výsledkem 80:10.

Na druhý zápas se holky těšily, ale jak se začal blížit okamžik jeho zahájení, začaly být nervóznější. Nervozita stoupla také poté, co se do haly v Křešicích dostavil tým Tygrů Praha. Tygřice vyzařovaly sebevědomím a hlavy nesly hrdě vzhůru. Začátek zápasu pro nás začal tedy trochu nervózně a ukvapeně. Dostaly jsme první koš. Ale jak se postupně holky začaly
uklidňovat, začala být naše hra lepší a lepší. V poločase jsme ještě prohrávaly 12:19, ale ve třetí čtvrtině holky zabraly a otočily skóre. Na konci třetí čtvrtiny jsme vyhrávaly 29:25. Čtvrtá čtvrtina zápasu byla napínavá do poslední vteřiny. Přítomní fanoušci – rodiče, kamarádky, sourozenci holek – v posledních třech minutách nedokázali sedět, fandili, skákali, křičeli a hnali holky boje. Díky jejich podpoře holky bojovaly jako lvice a nakonec vyhrály 33:29. Na všech našich tvářích se se rozhostil obrovský úsměv.