I třetí turnaj U10 bez vítězství

V sobotu 9. března odehrála naše přípravka třetí turnaj soutěže U10. Našimi soupeři byli Basketbal Dubňany a domácí Sokol Podolí. První zápas proti Dubňanům, které disponovaly hmotnostně i výškově velmi vyspělými chlapci, jsme hráli, tak jako domácí, spíše jen o čest. Konečný výsledek 56:22 koresponduje s děním na hřišti. Ve druhém zápase proti domácímu Podolí jsme začali dobře a první čtvrtinu jsme, i přes neproměnění mnoha vyložených šancí, vyhráli 3:8. Druhá pětka ale svou roli zcela nezvládla. Na hřišti jako by byla jen jediná hráčka (Adéla Kuchařová). Když už se holky dostaly k míči, byly zcela bezradné. Nedokázaly si přihrát ani se individuálně uvolni driblinkem. Stejný obrázek hry byl k vidění i ve druhé půli, když první pětka ještě snížila náskok Podolí na 3 body, ale v poslední čtvrtině jsme vůbec nedokázali bránit kombinační hru soupeře a inkasovali 11 bodů proti 4 bodů Adély Kuchařové, která jediná z druhé pětky byla schopna se soupeřem držet krok.

Zápasy jasně ukázaly slabou úroveň individuálních činností u našich holek. Oproti soupeřům jsme zaostávali v základních činnostech, jako je driblink, uvolňování se bez míče a dvojtakt. Bez zvládnutí těchto činností nemůžeme žádný zápas vyhrát. V následujících týdnech se tedy na tyto činnosti zaměříme na tréninku.

První zápas Basketbal Dubňany : BK Blansko:

56:22 (20:5; 10:6; 17:2; 9:9)

Body: Kuchařová 13, Alexová 4, Hégrová 2, Broďáková 2, Streitová 1

Druhý zápas Sokol Podolí : BK Blansko:

34:24 (3:8; 14:4; 6:8; 11:4)

Body: Kuchařová 8, Alexová 8, Černochová 6, Broďáková 2

Další turnaj soutěže U10 budeme hrát 23. března opět v Podolí.