První domácí vítězství

V sobotu 2. března jsme po měsíční pauze hráli další ze série domácích zápasů OP. Našim soupeřem byly Vlčata ze Žďáru nad Sázavou, se kterými jsme na podzim dvakrát těsně prohráli. Měli jsme tedy soupeřkám co vracet.

Do prvního zápasu vstoupily naše hráčky velmi nervózně, a i když měly herní převahu, v koncovce se jim nedařilo. Přesto skončilo první dějství v náš prospěch 11:7. Ve druhém dějství holky,  hlavně díky lepšímu využívání šancí, náskok ještě navýšily na 19:10. Ve třetí čtvrtině se střelecky chytla Jana Kupková, a i když jsme tuto část hry prohrály 13:15, nedovolily holky soupeřkám dostat se zpět do zápasu. Když pak druhá pětka dala na začátku poslední čtvrtiny rychlé dva koše, zápas se zlomil v náš prospěch. Holky se chytly a rychlou kombinační hrou, podpořenou dobrou obranou, vyhrály tuto čtvrtinu 16:4 a celý zápas 48:29.

Do druhého zápasu  vstoupily holky podobně jako do zápasu prvního a vyhrály první čtvrtinu 11:8. Druhá pětka ale vstoupila do zápasu zcela nekoncentrovaně a zřejmě pod dojmem vysokého vítězství v poslední čtvrtině prvního zápasu, začaly hrát zbrkle a lehkomyslně ztrácet míče při rozehrávce. V obraně pak zcela propadly a čtvrtinu prohrály 19:8. Po poločase byl tedy stav 19:27 ve prospěch soupeře. To bohužel rozhodlo celý zápas, když první pětka opět selhala střelecky, když dala pouze 2 body a svou čtvrtinu prohrála 2:6. Druhá pětka sice napravila v poslední čtvrtině svou reputaci, když ji vyhrála 12:8, tím ale jen korigovala konečný výsledek na 33:41.

První zápas:

48:29 (11:7, 8:3. 13:15, 16:4)

Body: Ježová 10, Kupková 9, Sedláková 6, Strýčková 6, Zachovalová 5, Broďáková 4, Reisiglová 2, Kakáčová 2, Hégrová 2, Pernicová 2

Druhý zápas:

33:41 (11:8, 8:19. 2:6, 12:8)

Body: Kupková 9, Ježová 8, Strýčková 6, Sedláková 2, Broďáková 2, Kuchařová 2, Alexová 2,  Pernicová 2

Další kolo OP hrajeme doma s Prostějovem v sobotu 16. března. Již příští sobotu ale hrají U10 turnaj OP v Podolí. Našimi soupeři budou Podolí a Dubňany.