Dvě prohry v posledních čtvrtinách

V neděli odpoledne jsme odehráli první kolo finále kvalifikace o MČR. V domácím prostředí jsme přivítali KP Brno. První utkání bylo velmi vyrovnané. Do poslední čtvrtiny jsme šli s jednobodovým vedením za stavu 28:27, ale její začátek jsme vůbec nezvládli, když první koš jsme vstřelili až v 6 minutě za stavu 36:28. Konečná prohra o 4 body holky hodně mrzela, protože byly po většinu utkání lepším týmem. O výhru se připravily zahazováním šancí a především trestných hodů, kterých proměnily pouze 5 z 22.

Ve druhém utkání jsem pozměnil pětky, když do první pětky jsem posunul Míšu Musilovou a do druhé pětky jsem dal Sašu Jarošovou, která v prvním utkání velmi dobře doskakovala pod oběma koši. Tato taktika vycházela až do poslední čtvrtiny, kam holky vstupovaly s 10 bodovým náskokem. Bohužel ale  od začátku čtvrtiny kupily jednu chybu za druhou a hořely i v obraně. Poté, co co se soupeřky dostaly v páté minutě do vedení 48:47, došly holkám zbytky fyzických i psychických sil a na hřišti byl již jen jeden tým.

I přes úvodní dvě porážky naděje na postup stále žije. Věřím, že holky ještě zabojují za 14 na KP a nedají svou kůži lacino.